Przegląd prasy

Z BanjaWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polityka


Ban na czele ONZ! Nie, to jeszcze nikt z piątki banjaków. Na razie ta nikomu niepotrzebna organizacja wybrała na swojego szefa Koreańczyka Południowego. (gazeta.pl, 13 października 2006 r.)

Więcej...

Sport


To się nazywa prawdziwy kibic! Po wyczynie "Wpuszczaka" rzucił się z okna. (Onet.pl, 1 czerwca 2006 r.)


Więcej...

Przegląd prasy

Kultura


Jeden z Pythonów w Polsce! Michael Palin (czyli m.in. Kardynał główny inkwizytor z Hiszpańskiej Inkwizycji) kręci w Polsce film dla BBC. (Onet.pl, 26 września 2006 r.)

Więcej...

Amerykańscy naukowcy wyhodowali...


Mad scientist caricature.png

... hipoalergicznego kota. Jest już dostępny w sprzedaży, na razie za cztery tysiące dolarów. (www.news.bbc.co.uk, 24 września 2006 r.)

Więcej...

  • W północno-wschodnich Indiach rośnie odmiana bambusa (Melocanna baccifera), który kwitnie raz na ok. 48 lat. Zjawisko to, zwane "mautam", powoduje nagły wzrost płodności szczurów, a to z kolei – klęskę głodu. Tak przynajmniej było w 1862, 1911 i 1959 roku. 47 lat temu władze stanu Assam zlekceważyły ostrzeżenia, uważając je za ludowe przesądy. W tym roku miejscowe władze twierdzą, iż są lepiej przygotowane – planuje się zbiór bambusa do celów przemysłowych zanim zakwitnie, a wojsko zostało wezwane do pomocy w deratyzacji. (Reuters, 27 kwietnia 2006 r.)
  • I znów Francja jest lepsza od USA. Nie dość, że ich Orlean jest Stary i przede wszystkim cały, to jeszcze mają genialnego geografa, który ponad pół wieku temu przewidział katastrofę.
Kissing Kangaroo.JPG
  • Gabcia, będąc w Australii, widziała ich tysiące, ale nie przywiozła ani jednego. W sumie po co, skoro zawsze można sobie pożyczyć z krakowskiego zoo? O kradzieży kangura czytaj w Gazecie Wyborczej (8 września 2005 r.).
  • Czym wrócić do domu? Męczący problem? W takim razie coś optymistycznego. Krakowskie nocne autobusy mają w sobie zresztą pewien urok... (Gazeta Wyborcza, 16 sierpnia 2005 r.)
  • Kolejne trzęsienie ziemi w pobliżu Kepulauan Banjak. Na szczęście tym razem nie pojawiły się fale tsunami. Portal www.gazeta.pl uruchomił specjalny serwis Ostatnio w Indonezji – dzięki temu BAP będzie mogła łatwiej na bieżąco monitorować wydarzenia w tak ważnym sercom banjaków miejscu. (14 maja 2005 r.)
Uwaga.png Odnośniki zewnętrzne na tej stronie mogą prowadzić do nikąd i wymagać albo aktualizacji, albo usunięcia.
Jeżeli na tej stronie nie ma już nie działających odnośników, usuń ten szablon.