Pulau Banjak: Różnice pomiędzy wersjami

Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
Linia 5: Linia 5:
'''Pulau Banjak''' (dosłownie: Wiele Wysp), pisane również '''Pulau Banyak''' lub '''Kepulauan Banyak''' (Archipelag Banjak), to niewielki archipelag na Oceanie Indyjskim na zachód od północnej Sumatry, należący do autonomicznej indonezyjskiej prowincji Aceh (wym.: acze). [https://www.google.pl/maps/@2.1767425,97.2443519,50127m/data=!3m1!1e3 Szerokość geograficzna: 2°10' N; długość geograficzna: 97°15' E.]
'''Pulau Banjak''' (dosłownie: Wiele Wysp), pisane również '''Pulau Banyak''' lub '''Kepulauan Banyak''' (Archipelag Banjak), to niewielki archipelag na Oceanie Indyjskim na zachód od północnej Sumatry, należący do autonomicznej indonezyjskiej prowincji Aceh (wym.: acze). [https://www.google.pl/maps/@2.1767425,97.2443519,50127m/data=!3m1!1e3 Szerokość geograficzna: 2°10' N; długość geograficzna: 97°15' E.]


W sierpniu 2014 r., po latach przygotowań czynionych przez [[Uchwała KC BMMG o powołaniu grupy koordynującej Wielką Wyprawę na Pulau Banjak|Wielmożną Grupę Koordynującą Wielką Banjacką Wyprawę na Pulau Banjak]],  archipelag ten stał się celem [[Wielka Banjacka Wyprawa na Pulau Banjak|wielkiej banjackiej ekspedycji]]. Wyprawa uwieńczona została pełnym sukcesem: Wyspy Banjak zostały uroczyście [[Deklaracja objęcia Pulau Banjak w posiadanie przez BMMG|przejęte w posiadanie]] przez [[Banjak MultiMedia Grůp]].  
W sierpniu 2014 r., po latach przygotowań czynionych przez [[Uchwała KC BMMG o powołaniu grupy koordynującej Wielką Wyprawę na Pulau Banjak|Wielmożną Grupę Koordynującą Wielką Banjacką Wyprawę na Pulau Banjak]],  archipelag ten stał się celem '''[[Wielka Banjacka Wyprawa na Pulau Banjak|wielkiej banjackiej ekspedycji]]'''. Wyprawa uwieńczona została pełnym sukcesem: Wyspy Banjak zostały uroczyście [[Deklaracja objęcia Pulau Banjak w posiadanie przez BMMG|przejęte w posiadanie]] przez [[Banjak MultiMedia Grůp]].  


== Nazwa ==
== Nazwa ==
Linia 23: Linia 23:


W czerwcu 2005 r. akredytowana w Sydney [[Gabcia na Antypodach|banjasador]] [[Gabcia]] nawiązała kontakt z rdzennym mieszkańcem archipelagu, Bashirem Roeengiem Djambeem. W swej relacji Gabcia opisała tradycyjny napój mieszkańców Kepulauan Banjak – jest nim wino kokosowe o nazwie ''tuak''.
W czerwcu 2005 r. akredytowana w Sydney [[Gabcia na Antypodach|banjasador]] [[Gabcia]] nawiązała kontakt z rdzennym mieszkańcem archipelagu, Bashirem Roeengiem Djambeem. W swej relacji Gabcia opisała tradycyjny napój mieszkańców Kepulauan Banjak – jest nim wino kokosowe o nazwie ''tuak''.
{{WBWnPB}}


[[Kategoria:Pulau Banjak]]
[[Kategoria:Pulau Banjak]]
[[Kategoria:Obiekty nazywające się podobnie do Banjaka]]
[[Kategoria:Obiekty nazywające się podobnie do Banjaka]]