Archiwum BAP

Z BanjaWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wiadomości, które od 2016 r. pojawiły się na stronie głównej w dziale Aktualności, od najpóźniejszych do najstarszych:

Archiwum BAP
20052006
Od 2016

2023

Jubileusz 2023

Jubileusz XXIII-lecia Konstytucji BMMG odbył się pod koniec 10 marca 2023 r. u Hełbiego. W ramach obchodów dokonano premierowego pokazu relacji filmowej z banjackiego wyjazdu do Ślemienia, ogladano inne banjackie filmy, rozdano Złote Gonsjory 2022, pito i jedzono itd. Po raz pierwszy miał miejsce banjastreaming obchodów, śledzony uważnie przez co najmniej jednego z nieobecnych.

2022

Spotkanie 23 kwietnia

Z okazji, że akurat był 23 kwietnia, trzech banjaków i jedna sympatyczna sympatyczka spotkali się, żeby napić się piwa (niektórzy, niestety, bezalkoholowego) i podyskutować o sprawach zasadniczych.

Jubileusz 2022

Jubileusz 2022

Jubileusz XXII-lecia Konstytucji BMMG odbył się pod koniec lutego 2022 r. w Zakopanem. W ramach obchodów zjechano z Kasprowego, rozdano Złote Gonsjory 2021, grano w meksykankę, oglądano banjackie filmy, pito i jedzono oraz robiono róże inne fajne rzeczy.

2021

Jubileusz 2021

Szumin

Jubileusz XXI-lecia Konstytucji BMMG odbył się pod koniec lutego 2021 r. w rodzinnej posiadłości Any w Szuminie. W ramach obchodów rozdano Złote Gonsjory 2020, grano w kalambury, oglądano banjackie filmy, spacerowano po lesie, pito i jedzono oraz robiono róże inne fajne rzeczy.

2020

Spacer żulersko-opłatkowy

Uczestnicy spotkania

W związku z trwającą pandemią, tradycyjne banjackie spotkanie opłatkowe tym razem odbyło się w plenerze, łącząc się z inną banjacką tradycją, a mianowicie banjackiego żulowania na świeżym krakowskim powietrzu, które zaś połączyliśmy z nostalgicznym spacerem w okolicach KLOPaNowej Jerozolimy. A potem było jeszcze dodatkowe spotkanie za pośrednictwem zdobyczy techniki.

Pierwsza gwiazdka już na niebie,
Trzeba wypić po opłatku…
Gdy śnieg wali w dół,
Na stół litra pół!
Polane już mam,
Kevin w domu sam.

— Nocny Kochanek

Jubileusz 2020

Banjak

Jubileusz XX-lecia Konstytucji BMMG w Krynicy Banjakalizmu był wielkim sukcesem. Oprócz Gali Złotych Gonsjorów 2019, odbył się też konkurs na Banjackie Zdjęcie IV Pięciolecia, pierwsza banjacka gra miejska, premierowy pokaz relacji filmowej z Banjackiej Wyprawy śladem burczaka i piwa do Czech i Moraw oraz wiele innych atrakcji!

2016

Tukan się żeni?

Synchrotron w Berlinie

Tak naprawdę to już dawno się ożenił, jednakże w związku z małą awarią Banjawiki dopiero teraz polecamy waszej uwadze krótką fotorelację ze Ślubu i Wesela Tukanów. Oj działo się!

Marzec

Synchrotron w Berlinie

Banjawiki ledwo co została odzyskana, a już pojawiają się nowe galerie zdjęć. Zachęcamy do oglądania zdjęć związanych z pasjami zawodowymi Tukana z jego wycieczek na synchrotrony. A po pracy... po pracy zachęcamy do skosztowania takich oto trunków.