Laureaci Złotego Nosa Banjaka

Z BanjaWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Złoty Nos Banjaka należy do najwyższych odznaczeń banjackich przynawanych osobom nienależącym do BMMG. Zgodnie ze statutem Kapituły Złotego Nosa Banjaka złożonej wyłącznie z członków zwyczajnych BMMG, może to odznaczenie otrzymać każdy, kto na nie zasługuje. Ogólnie rzecz biorąc, Złoty Nos Banjaka to nagroda za szczególne osiągnięcia w danej dziedzinie.

Od decyzji Kapituły nie można się odwołać. Zgodnie z tradycją, laureaci tej prestiżowej nagrody nie są bezpośrednio informowani o decyzji Kapituły. Mamy jednak nadzieję, iż gdyby się o tym dowiedzieli, to byliby z tego faktu niezmiernie dumni. Między innymi temuż służy ta strona.

Poczet laureatów

JAN PAWEŁ II
Kategoria Jajcarstwo
Uzasadnienie Każda szanująca się organizacja, stowarzyszenie, społeczność itp. przyznała już jakąś nagrodę, tytuł lub order Janowi Pawłowi II. My nie jesteśmy od nich wszystkich gorsi.

Karol Wojtyła to niewątpliwie postać wybitna i należy on do największych papieży w historii Kościoła. Ale nie to zaważyło na przyznaniu Ojcu Świętemu naszego odznaczenia. My cenimy przede wszystkim jego bezpośredniość i świetne poczucie humoru, które mimo pełnionej przez niego funkcji, nie przeszkadzało mu powygłupiać się czasem. Najlepsze jest to, że nosił jarmułkę z antenką (sic!). Zaznaczamy, iż papieża Kapituła darzy szczególnym szacunkiem i absolutnie sobie z niego nie kpimy, w przeciwieństwie na przykład do Marka S. czy Jerzego U.

Dodatkowe uwagi Przez jakiś czas był metropolitą krakowskim.
ROBERT KORZENIOWSKI
Kategoria Chód
Uzasadnienie Nie da się ukryć, facet chodzi najszybciej na świecie. Wielu ludzi tak szybko nie biega, nawet jeśli zmierzają w ustronne miejsce po siódmym piwie...
Dodatkowe uwagi Mieszka i trenuje w Krakowie.
MŁODY OD BILARDA
Kategoria Bilard
Uzasadnienie Kiedy go ostanio widzieliśmy, chłopczyk miał ok. siedmiu lat, a grał w bilard tak, że wszyscy dorośli faceci, którzy akurat byli w pobliżu, gapili się na niego z rozdziawionymi gębami. Niestety nie wiemy, jak się nazywa. Ale pewnie dowiemy się, kiedy zostanie mistrzem świata w bilardzie.
Dodatkowe uwagi Poznaliśmy go w Krynicy, ale prawdopodobnie pochodzi z Krakowa.
ARNOLD SCHWARZENEGGER
Kategoria Absurd
Uzasadnienie Gościu jest zupełnie biały, a nazywa się Czarny (schwarz) Murzyn (Niger)! Do tego pierwszy w historii terminator, który został gubernatorem.
Dodatkowe uwagi Ciekawe, czy wie, gdzie leży Kraków?
TOMASZ ŁYSIAK, znany również jako Detektyw inwektyw
Kategoria Myk-myk
Uzasadnienie To, co ten facet wyprawia, mówi samo za siebie i za nieobecnych kolegów!
Dodatkowe uwagi Pracuje dla Radia Wawa, które jednak nie umywa się do Radia K-ów.
JOANNA R.
Kategoria Biust
Uzasadnienie To trzeba zobaczyć! Ta koleżanka ma na prawdę czym oddychać!
Dodatkowe uwagi Na pewno jedna z najbardziej biuściastych kobiet w Krakowie.