KC BMMG

Z BanjaWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Komitet Centralny BMMG; Konstytucyjny organ wykonawczy BMMG. Tworzy go tzw. Pięciu banjaków: Baca, Hełbi, Judek, Kostek i Tukan. Jest motorem napędowym organizacji, gdyż to w wyniku jego prac zapada większość decyzji. Swoją genezą sięga spotkań banjaków w liceum na przerwach przy stoliku u pani Basi.

Zbiera się, w miarę regularnie, na posiedzeniach (które zazwyczaj są częścią spotkań banjackich), otwartych dla wszystkich sympatyków. Od niedawna istnieje również możliwość podejmowania przez KC decyzji poza posiedzeniami: przy użyciu Banjawiki oraz e-maili, a także, gdy na posiedzeniu nie ma wszystkich: poprzez głosowanie smsowe i kontakt telefoniczny.

Komitet Centralny uchwala dekrety, uchwały i inne akty prawne. Posiada inicjatywę ustawodawczą i jest najczęstszym inicjatorem działań innych organów.

Ciałem doradczym przy KC BMMG jest Komisja Legislacyjna (inaczej Komisja Konstytucyjna) w skład ktorej wchodzą Judek i Kostek. Zajmuje się pisaniem i redagowaniem aktów prawnych, w szczególności pracą nad nową Konstytucją. Nie jest organem BMMG.