Zmiany

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Regulamin Złotych Gonsjorów

Usunięte 19 bajtów, 20:03, 8 kwi 2016
brak opisu edycji
== Kategorie ==
<poem>
1. [[Złote Gonsjory]] przyznaje się raz w roku za osiągnięcia dokonane w poprzednim roku kalendarzowym.
 
2. Złote Gonsjory przyznaje się w następujących kategoriach:
:a) "[[Człowiek roku]]",
:f) "[[Banjakalium roku]]",
:g) [[Złoty Gonsjorek]].
 
3. Złotego Gonsjora w kategorii "Człowiek roku" przyznaje się osobie żyjącej lub zmarłej nie później niż w roku, którego dotyczy nagroda, za wybitne osiągnięcia w dowolnej dziedzinie, a zwłaszcza w dziedzinie krzewienia i umacniania - niekoniecznie świadomego - [[idea banjacka|idei banjakalizmu]]. Dopuszcza się przyznanie Złotego Gonsjora w kategorii "Człowiek roku" grupie osób, bądź osobie lub osobom fikcyjnym antropomorficznym.
 
4. Złotego Gonsjora w kategorii "Pomysł roku" przyznaje się osobie fizycznej lub prawnej za wymyślenie, ogłoszenie lub realizację w roku, którego dotyczy nagroda, idei będącej rezultatem twórczej działalności człowieka, odznaczającej się szczególną kreatywnością, zwłaszcza, jeżeli przyczynia się ona do krzewienia i umacniania idei banjakalizmu.
 
5. Złotego Gonsjora w kategorii "Przebój roku" przyznaje się artyście, grupie artystów lub wydawcy za utwór muzyczny lub słowno-muzyczny, bądź teledysk, opublikowany lub spopularyzowany w roku, którego dotyczy nagroda, zwłaszcza, jeżeli przyczynia się on do krzewienia i umacniania idei banjakalizmu.
 
6. Złotego Gonsjora w kategorii "Cytat roku" przyznaje się osobie lub grupie osób za szczególnie błyskotliwą wypowiedź wyrażoną lub często i powszechnie powtarzaną w roku, którego dotyczy nagroda, zwłaszcza, jeżeli przyczyniła się do krzewienia i umacniania idei banjakalizmu.
 
7. Złotego Gonsjora w kategorii "Obciach roku" przyznaje się osobie lub grupie osób za działalność planowaną, prowadzoną lub odnoszącą skutek w roku, którego dotyczy nagroda, odznaczającą się wyjątkową niegodziwością, głupotą lub bezguściem, zwłaszcza, jeżeli godzi ona w ideę banjakalizmu. Nie dopuszcza się przyznania Złotego Gonsjora w kategorii "Obciach roku" ziemskiemu wcieleniu Banjaka ani żadnemu z członków BMMG, aczkolwiek dopuszcza się przyznanie Złotego Gonsjora w tej kategorii całej Banjak MultiMedia Grůp.
 
8. Złotego Gonsjora w kategorii "Banjakalium roku" przyznaje się członkowi lub sympatykowi BMMG, albo grupie osób złożonej z członków lub sympatyków BMMG, za zaplanowanie lub zorganizowanie w roku, którego dotyczy nagroda, wydarzenia z udziałem co najmniej jednego członka zwyczajnego BMMG lub pod patronatem BMMG, które szczególnie przyczyniło się do krzewienia i umacniania idei banjakalizmu.
 
9. Złotego Gonsjorka przyznaje się na zachętę dziecku co najmniej jednego członka lub sympatyka BMMG, urodzonemu lub przysposobionemu w roku, którego dotyczy nagroda. W kategorii "Złoty Gonsjorek" plebiscytu nie przeprowadza się, a nagrodzone zostają wszystkie dzieci nominowane do nagrody.
 
10. Dopuszcza się przyznanie w danym roku Złotego Gonsjora w jednej dodatkowej kategorii, nie ustalonej niniejszym regulaminem. Możliwość ta przysługuje:
:a) [[Kapituła Złotego Gonsjora|Kapitule]] w drodze uchwały,
:b) [[KC BMMG|Komitetowi Centralnemu]] w drodze uchwały,
:c) wszystkim uczestnikom Gali Złotych Gonsjorów przez aklamację.
</poem>
== Nominacje ==
<poem>
11. Prawo zgłaszania Kapitule propozycji nominacji do Złotych Gonsjorów mają wszyscy członkowie i sympatycy BMMG.
 
12. Propozycje nominacji do Złotych Gonsjorów za dany rok kalendarzowy można zgłaszać od 1 stycznia danego roku do 31 stycznia roku następnego.
 
13. Z początkiem roku kalendarzowego, jednak nie później niż do końca tygodnia następującego po Gali Złotych Gonsjorów za poprzedni rok, Kapituła zakłada w ogólnie dostępnym dla potencjalnych zainteresowanych portalu internetowym stronę poświęconą nominacjom do Złotych Gonsjorów za dany rok, zwaną dalej stroną internetową.
 
14. Propozycje nominacji do Złotych Gonsjorów można zgłaszać:
:a) ustnie lub pisemnie dowolnemu z członków Kapituły,
:b) poprzez wpis na stronie internetowej.
 
15. Zgłoszenie, o którym mowa w art. 14., powinno zawierać następujące informacje:
:a) kategorię,
:b) imię i nazwisko, nazwę, lub inne dane identyfikujące nominowanego,
:c) uzasadnienie.
 
16. Kapituła przygotowuje nominacje do Złotych Gonsjorów w oparciu o propozycje nominacji zgłoszone przez członków i sympatyków BMMG. Kapituła ma prawo odrzucić lub zmodyfikować proponowane nominacje, w tym również zmienić kategorię zaproponowanej nominacji lub połączyć kilka proponowanych nominacji w jedną nominację.
 
17. Kapituła ogłasza nominacje do Złotych Gonsjorów na stronie internetowej najpóźniej 31 stycznia roku kalendarzowego następującego po roku, którego dotyczą nagrody.
</poem>
== Gala ==
<poem>
18. Gala Złotych Gonsjorów odbywa się podczas obchodów [[Jubileusz Banjacki|Jubileuszu Banjackiego]].
 
19. Program Gali Złotych Gonsjorów obejmuje następujące punkty:
:a) prezentację nominacji,
:c) przypomnienie lauretów z poprzednich edycji plebiscytu,
:d) ogłoszenie wyników plebiscytu wraz z rozdaniem statuetek Złotego Gonsjora i Złotego Gonsjorka.
</poem>
== Plebiscyt ==
<poem>
20. Plebiscyt Złotych Gonsjorów ma na celu wyłonienie laureatów Złotych Gonsjorów spośród nominowanych.
 
21. Prawo głosowania w plebiscycie ma każdy [[Struktura BMMG|członek lub sympatyk BMMG]].
 
22. Plebiscyt ma postać równego i tajnego głosowania, z tym że Kanclerz lub Sekretarz Kapituły znają tożsamość głosujących w sposób, o którym mowa w art. 23 ust. b.
 
23. Członkowie i sympatycy BMMG biorą udział w plebiscycie, korzystając z jednego, wybranego przez siebie, z następujących sposobów głosowania:
:a) w ramach Gali Złotych Gonsjorów, poprzez wypisanie na anonimowej karcie do głosowania wybranych przez siebie nominowanych w poszczególnych kategoriach, a następnie wrzuceniu karty do urny;
:b) poprzez wysłanie listu pocztą elektroniczną na adres wskazany przez Kapitułę wraz z ogłoszeniem plebiscytu na dany rok, ze wskazaniem wybranych przez siebie nominowanych w poszczególnych kategoriach, najpóźniej w dniu Gali Złotych Gonsjorów do godziny wskazanej przez Kapitułę.
 
24. Do udziału w liczeniu głosów oddanych w plebiscycie upoważnieni są wyłącznie członkowie Kapituły.
 
25. Jeżeli dwóch lub więcej nominowanych w tej samej kategorii uzyskało w plebiscycie równą, najwyższą liczbę głosów, Kapituła przyznaje im Złotego Gonsjora ''ex aequo''.
</poem>
== Ogłoszenie laureatów i rozdanie nagród ==
<poem>
26. Ogłoszenie laureatów Złotych Gonsjorów w poszczególnych kategoriach przez Kapitułę jest równoznaczne z przyznaniem nagród.
 
27. Kapituła ogłasza lauretów:
:a) podczas Gali Złotych Gonsjorów,
:b) na stronie internetowej w terminie tygodnia od zakończenia Gali.
 
28. Równocześnie z ogłoszeniem laureata, Kanclerz lub osoba przez niego wskazana wręcza statuetkę Złotego Gonsjora laureatowi, o ile jest obecny na Gali.
 
29. Jeżeli laureat jest nieobecny na Gali, statuetkę może w jego imieniu odebrać osoba wskazana przez wręczającego, o ile zobowiąże się przekazać ją laureatowi w późniejszym terminie. Nieodebrane statuetki pozostają w posiadaniu Kapituły.
 
30. Kapituła nie ma obowiązku osobistego informowania nieobecnych na Gali laureatów Złotych Gonsjorów o nagrodzie.
</poem>
[[Kategoria:Akty innych organów BMMG]]
[[Kategoria:Złote Gonsjory]]

Menu nawigacyjne