Krynica
Krynica Zdrój, znana również jako Krynica Górska, lub po prostu Krynica – miejscowość uzdrowiskowo-wypoczynkowa w powiecie nowosądeckim, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Założona w XVI wieku, prawa miejskie uzyskała w 1889 r. Sławne osoby związane z Krynicą to Jan Kiepura i Nikifor Krynicki.
W lutym 2000 r. Baca, Judek, Kałasz, Kostek i Tukan wybrali się tam na wspólne ferie zimowe. Hełbi, rzecz jasna, był tam Düchem. Był to jeden z najlepszych i najowocniejszych tygodni w dziejach BMMG.
Przyjechawszy do Krynicy pekaesem, wzięliśmy taksówkę do domu wczasowego Watra. Taksówkarz, gdy okazało się, że nie chcemy mu zapłacić więcej, niż się uprzednio umówiliśmy, stwierdził, że centy jesteśmy i woda się z nas leje.
Przez tydzień oddawaliśmy się jeździe na nartach i innych deskach po Jaworzynie, spacerom po zabytkowej części miasta, grze w bilard (lub podziwianiu bilardowych zdolności pewnego młodzieńca, który został nawet laureatem ZNB), grze w meksykankę (to chyba tam się zaczęło) oraz – oczywiście – pijaństwu. Artystyczny nieład, który utrzymywaliśmy – ba! rozwijaliśmy w naszym pokoju, nie przypadł do gustu pani sprzątającej, która powiadomiła nas, iż jest okropnie i tak będzie posprzątane! A tymczasem w damskiej ubikacji ktoś napisał głupi kaowiec.
Którejś nocy Bacy musiało przyśnić się coś dziwnego, bo wyraźnie powiedział przez sen: Milenium? Papież!
Natchnieni przez Banjaka, spisaliśmy Objawienie Banjaka, które stało się pierwszą z Ksiąg Banjaka.
Ostatniego dnia pobytu w Krynicy postanowiliśmy oficjalnie uchwalić naszą banjacką Konstytucję, uprzednio już przygotowaną przez Judka i Kostka. Uroczystość uchwalenia Konstytucji odbyła się w drewnianej altance mniej więcej w połowie drogi na szczyt Góry Parkowej. Wydarzeniu temu towarzyszyły wzruszające przemówienia i chóralne śpiewy. Spożyto przy tym jednego absolwenta i jedną żubrówkę. Oprócz oryginalnego egzemplarza Konstytucji, zachowała się dokumentacja z uroczystości w postaci fotografii i zapisu fonograficznego.