Dyskusja szablonu:Cytat tygodnia: Różnice pomiędzy wersjami

Z BanjaWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 44: Linia 44:
 
{{clear}}
 
{{clear}}
 
----
 
----
 +
<div style="float:left;margin-right:0.5em;">
 +
[[Grafika:Cerveza.jpg|250x130px|Czuć piwo]]
 +
</div>
 +
<div style="float:right;margin-left:0.5em;">
 +
[[Grafika:Dolinki.jpg|250x130px|Jedna pierś od piwa, druga – od miłości]]
 +
</div>
 
<poem><i>C'est plein de mèmères,
 
<poem><i>C'est plein de mèmères,
 
Qui ont depuis toujours
 
Qui ont depuis toujours
 
Un sein pour la bière,
 
Un sein pour la bière,
 
Un sein pour l'amour.</i>
 
Un sein pour l'amour.</i>
(''Jest pełno pań, które od zawsze mają jedną pierś od [[piwo|piwa]], a drugą – od miłości.'')</poem>
+
(''Jest pełno pań, które od zawsze mają jedną [[dolinki|pierś]] od [[piwo|piwa]], a drugą – od miłości.'')</poem>
 
:— '''Jacques Brel''' (''Ça sent la bière'')
 
:— '''Jacques Brel''' (''Ça sent la bière'')
 
{{clear}}
 
{{clear}}

Wersja z 18:05, 3 lut 2017

Propozycje cytatów tygodnia

Prezentacja wódki

Alkohol: instrument, środek, nośnik
tradycji banjackiej. Jego niezbędna
jest obecność na każdej imprezie.

Dekret o kultywowaniu tradycji

Kiedy tysiąc (a może dwa) litrów wódki temu Jezioro i Kostek odkryli Wielkiego Banjaka, nikt nie zdawał sobie sprawy, jak potężna jest Jego moc.

Tukan (wstępniak do Banjackiej Domeny Internetowej)

Garfield

Więcej komiksów o Garfieldzie


Memento Banjak.

Konstytucja Banjak MultiMedia Grůp (§ 72)

Otóż uważamy, że można imprezować pod rząd 24 dni. A oto moje uzasadnienie: Jak wiemy, liczbą świętą jest 44, ale 20 nie jest liczbą odpowiadającą liczbie imprez. Dlatego od 44 odejmujemy 20 i wychodzi 24. Więc kończąc dowód, liczbą dni następujących bezpośrednio po sobie, w czasie których odbywają się imprezy, jest 24.

Banjifest 22 lipca

Trzeba siać, siać, siać...

o. Tadeusz Rydzyk, magnat medialny

I właściwie, kto wódki nie pije, ten jest wywrotowcem.
Tak! Świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem.

Kazik Staszewski (Cztery pokoje)

Jak wiele czasu traci się w życiu na niepicie wódki.

Leopold Tyrmand (Zły)

Kto pije, ten łebski;
Kto nie pije, ten kiepski.

Antoni Pułaski, hetman wielki koronny

Czuć piwo

Jedna pierś od piwa, druga – od miłości

C'est plein de mèmères,
Qui ont depuis toujours
Un sein pour la bière,
Un sein pour l'amour.

(Jest pełno pań, które od zawsze mają jedną pierś od piwa, a drugą – od miłości.)

Jacques Brel (Ça sent la bière)

W Polskę idziemy, drodzy panowie!
W Polskę idziemy!
Nim pierwsza seta zaszumi w głowie,
Drugą pijemy.

Wojciech Młynarski (W Polskę idziemy)

Poprzednie cytaty tygodnia

Poprzednie cytaty tygodnia znajdują się w archiwum.

Dyskusja

Wybieranie cytatów tygodnia

Uważam, że wybór cytatu tygodnia powinien następowac poprzez głosowanie. Tylko zalogowani na Banjawiki mogą głosować. Cytat mająvcy na początku tygodnia najwięcej głosów zostaje cytatem tygodnia. Proponujący cytat może głosować. Jeżeli dwa cytaty mają tyle samo głosów cytatem tygodnia zostaje cytat dłuższy, cytat krótszy automatycznie przenoszony jest na następny tydzień. Po wykorzystaniu cytaty przenoszone są z dziau Propozycje cytatów tygodnia do działu Poprzednie cytaty tygodnia z zaznaczeniem daty obecności na stronie głównej. Proszę o ewentualne inne sugestie. Tukan 23:27, 24 lut 2005 (CET)

Myślę, że głosowanie nad każdym cytatem to za dużo zawrcania głowy. Proponuję uciekać się do głosowania tylko w kwestiach spornych. Proponuję też, żeby na głównej umieszczać cytaty z samej góry; jeśli ktoś z jakiegoś powodu koniecznie chce, żeby dany cytat pojawił się wcześniej, to niech przeniesie go na górę. — Judek 20:48, 25 lut 2005 (CET)
ZA. Myślę że głosowanie nad każdym cytatem to rzeczywiście zawracanie głowy (hej, Judek, a gdzie nasz formalizm:)). Podpisuję się obiema rekami pod stwierdzeniem, że do głosowanie powinniśmy się uciekać w kwestiach spornych, bo to zwyczajnie opóźnia redakcje naszego portalu Kostek 19:49, 4 mar 2005 (CET)

Zmienianie cytatów tygodnia

Proponuję zmieniać cytat tygodnia w sobotę o godzinie 4:44 po południu lub jak najrychlej potem. — Judek 20:45, 25 lut 2005 (CET)

Spoko. Oczywiście kto pierwszy ten lepszy! Tukan

Ciekawsze dyskusje o poszczególnych cytatach

O cytacie ze Stanisława Pyjasa, 14 maja 2005

Proszę o uzasadnienie banjackości cytatu, bo chyba nie kumam. Tukan 09:55, 9 mar 2005 (CET)

Proszę o uzasadnienie banjackości działu "Tukan na chwilę". Kto powiedział, że cytat ma być banjacki? I co to w ogóle znaczy banjacki? Jako pomysłodawca tego działu stwierdzam, że został on stworzony, aby umieszczać tam wszelkie cytaty, które ktoś z nas uważa za na tyle interesujące, żeby się nimi podzielić. Dlatego nikt nikomu zaproponowanego przez niego cytatu nie skreśla. Dla mnie osobiście pogląd na życie zaprezentowany w powyższej myśli wydaje się bardzo celny i tym bardziej znamienny, że facet, który to napisał, nigdy nie mógł zapalić sobie papierosa w jednym z miast europejskich i myśleć z dystansem o tych wszystkich sprawach, które symbolizuje dla niego porcja śmierdzących flaków, a my jesteśmy pierwszym pokoleniem, które może. Pyjas pisze o zwycięstwie, nad którym pracujemy, czyli o jakiejś idei wolności, która jest ważna dla każdego. Znalazłem ten cytat w Internecie kiedy byłem w Sienie – mogłem usiąść w kawiarni i zapalić papierosa za niego. Stąd uznanie za ważny i chęć podzielenia się z wami. Mogę znaleźć elementy banjackie, tylko po co... Kostek 14:27, 9 mar 2005 (CET)

O cytacie z Toma Waitsa, 22 kwietnia 2006

A cóż to za idiotyczny cytat jest? — אפםטנ, godz. 11:59, 21 gru 2005 (CET)

Faktycznie dziwne. ε══з Коѕtеκ 12:01, 21 gru 2005 (CET)
A mnie się podoba Tukan Tukan 12:21, 21 gru 2005 (CET)
A mnie nie. Wulgrane, płytkie, mało śmieszne, żadnych akcentów banjackich, autor zupełnie mi nie znany. Albo jakoś uzasadnisz ten wybór, albo sugeruję skasowanie tego cytatu z kolejki. — אפםטנ, godz. 13:39, 21 gru 2005 (CET)
Jest to piękna metafora tego jak należy postępować w życiu, które jest pełne chamstwa, zła i podkładania kłód pod nogi. Jest to apoteoza bycia ambitnym i przebojowym. Jest to kwintesencja behawioru ewolucyjnie korzystnego. Alegoria ucieczki, która jest niestety równoczesnym przyznaniem racji zasadom rządzącym tym brutalnym światem. Jest to również smutna prawda o nas, szczera, mówiąca bez ogródek to, że tak naprawdę jesteśmy warci olania ciepłym moczem. I jesteśmy olewani z dnia na dzień. Jest to solucja na nasze życie, co robić aby być suchym, być przynajmniej pozornie zadowolonym. Jest to także impuls do działania, nie spoczywania na laurach. Ta sentencja pokazuje cały okrutny rzeczywisty świat. Ta sentencja wyraża ból i cierpienie spowodowane interakcjami z otaczającym nas środowiskiem. Tukan Tukan 13:59, 21 gru 2005 (CET)
Mnie satysfakcjonuje taka interpretacja. Przecież nie każdemu musi się podobać, żeby było cytatem tygodnia? Jest to trochę kulawa metafora, bo przecież nie jesteśmy samochodami żeby być ciągle w ruchu, brak ruchu jest wręcz bardzie4j banjacki. Ale szanuję wybór Tukana. A to, że Judek ne zna Toma Waitsa nie znaczy, że jest on nieznany. ε══з Коѕtеκ 14:32, 21 gru 2005 (CET)

O cytacie z Bogdana Olewicza, 8 maja 2006

Co to za blokada w spr. cytatu? Wstąpiłeś do Samoobrony? Czemu zdjąłeś cytat? Jakieś uzasadnienie? Jest banjacki i optymistyczny. A może chodzi o to, że kiedyś lubiłeś dopijać o poranku wczorajsze piwo? ε══з Коѕtеκ 10:18, 9 maj 2006 (CEST)

Dla mnie jest on pesymistyczny, smutny i antybanjacki. Chyba, że to ironia i przewrotność, której nie dostrzegam. — אפםטנ, godz. 12:49, 9 maj 2006 (CEST)
Po co dalej pić to samo piwo, skoro dawno już uleciał gaz – to jasne stwierdzenie, że autor uznaje, iż spożywanie wygazowanego piwa jest bez sensu i nie należy tego robić. Jest to cytat optymistyczny z akcentami humorystycznymi. ε══з Коѕtеκ 13:56, 9 maj 2006 (CEST)