Otwórz menu główne

Zmiany

Dyskusja szablonu:Cytat tygodnia

Usunięte 1980 bajtów, 20:38, 14 gru 2020
Proszę o uzasadnienie banjackości cytatu, bo chyba nie kumam. [[Tukan]] 09:55, 9 mar 2005 (CET)
:Proszę o uzasadnienie banjackości działu "Tukan na chwilę". Kto powiedział, że cytat ma być banjacki? I co to w ogóle znaczy banjacki? Jako pomysłodawca tego działu stwierdzam, że został on stworzony, aby umieszczać tam wszelkie cytaty, które ktoś z nas uważa za na tyle interesujące, żeby się nimi podzielić. Dlatego nikt nikomu zaproponowanego przez niego cytatu nie skreśla. Dla mnie osobiście pogląd na życie zaprezentowany w powyższej myśli wydaje się bardzo celny i tym bardziej znamienny, że facet, który to napisał, nigdy nie mógł zapalić sobie papierosa w jednym z miast europejskich i myśleć z dystansem o tych wszystkich sprawach, które symbolizuje dla niego porcja śmierdzących flaków, a my jesteśmy pierwszym pokoleniem, które może. Pyjas pisze o zwycięstwie, nad którym pracujemy, czyli o jakiejś idei wolności, która jest ważna dla każdego. Znalazłem ten cytat w Internecie kiedy byłem w Sienie – mogłem usiąść w kawiarni i zapalić papierosa za niego. Stąd uznanie za ważny i chęć podzielenia się z wami. Mogę znaleźć elementy banjackie, tylko po co... [[Kostek]] 14:27, 9 mar 2005 (CET)
 
=== O [[Archiwum cytatów 2006#22 kwietnia 2006|cytacie z Toma Waitsa, 22 kwietnia 2006]]===
A cóż to za idiotyczny cytat jest? — [[Judek|'''אפםטנ''']], godz. 11:59, 21 gru 2005 (CET)
:Faktycznie dziwne. [[Kostek|ε══з Коѕtеκ]] 12:01, 21 gru 2005 (CET)
::A mnie się podoba [[Grafika:Tukan podpis.jpg|50px|Tukan]] [[Tukan|Tukan]] 12:21, 21 gru 2005 (CET)
:::A mnie nie. Wulgrane, płytkie, mało śmieszne, żadnych akcentów banjackich, autor zupełnie mi nie znany. Albo jakoś uzasadnisz ten wybór, albo sugeruję skasowanie tego cytatu z kolejki. — [[Judek|'''אפםטנ''']], godz. 13:39, 21 gru 2005 (CET)
::::Jest to piękna metafora tego jak należy postępować w życiu, które jest pełne chamstwa, zła i podkładania kłód pod nogi. Jest to apoteoza bycia ambitnym i przebojowym. Jest to kwintesencja behawioru ewolucyjnie korzystnego. Alegoria ucieczki, która jest niestety równoczesnym przyznaniem racji zasadom rządzącym tym brutalnym światem. Jest to również smutna prawda o nas, szczera, mówiąca bez ogródek to, że tak naprawdę jesteśmy warci olania ciepłym moczem. I jesteśmy olewani z dnia na dzień. Jest to solucja na nasze życie, co robić aby być suchym, być przynajmniej pozornie zadowolonym. Jest to także impuls do działania, nie spoczywania na laurach. Ta sentencja pokazuje cały okrutny rzeczywisty świat. Ta sentencja wyraża ból i cierpienie spowodowane interakcjami z otaczającym nas środowiskiem. [[Grafika:Tukan podpis.jpg|50px|Tukan]] [[Tukan|Tukan]] 13:59, 21 gru 2005 (CET)
:::::Mnie satysfakcjonuje taka interpretacja. Przecież nie każdemu musi się podobać, żeby było cytatem tygodnia? Jest to trochę kulawa metafora, bo przecież nie jesteśmy samochodami żeby być ciągle w ruchu, brak ruchu jest wręcz bardzie4j banjacki. Ale szanuję wybór Tukana. A to, że Judek ne zna Toma Waitsa nie znaczy, że jest on nieznany. [[Kostek|ε══з Коѕtеκ]] 14:32, 21 gru 2005 (CET)
=== O [[Archiwum cytatów 2006#8 maja 2006|cytacie z Bogdana Olewicza, 8 maja 2006]]===