Ave Banjak i do przodu!
Witamy na Banjawiki.

Idea banjacka .:. Prawo banjackie .:. Struktura BMMG
Nasze filmy i audycje .:. Artykuły i polemiki .:. Banjakalia
Spotkania .:. Wyjazdy i podróże .:. Głosowania .:. Banjawiki .:. Księga gości

Aktualności

Złote Gonsjory 2017

NZG

Kapituła Złotych Gonsjorów mam zaszczyt ogłosić, że oficjalne nominacje do Złotych Gonsjorów 2017 zostały zatwierdzone przez Kapitułę. W związku z tym zostaje uruchomiona możliwość elektronicznego głosowania dla wszystkich tych którzy nie będą mogli pojawić się na obchodach Jubileuszu Banjackiego, który odbędzie się 24 lutego. Aby zagłosować elektronicznie należy przesłać głos na adres helbi@banjak.pl. W treści należy wskazać jedną wybraną nominację w każdej kategorii. Przy tej okazji ponownie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do osobistego stawiennictwa się na obchodach Jubileuszu.

Druga osiemnastka Jajca i Judka

Banjaki przy stoliku nr 44

Grą w kręgle rozpoczęła się wspólna, jak zawsze, impreza urodzinowa Jajca i Judka przy Placu Nowym na Kazimierzu. Potem było jeszcze bardziej banjacko, bo przecież po drugiej osiemnastce można pić dwa razy więcej!

Złote Gonsjory 2016

NZG

Obchody Jubileuszu XVII-lecia Konstytucji BMMG były huczne, a Złote Gonsjory 2016 zostały rozdane (pomimo prób blokowania projektora). Zaś jeśli chodzi o Złote Gonsjory 2017, to można już zgłaszać swoje propozycje.

Ogłoszenia

Plany, plany, plany

BUCP planuje, tym razem wyprawy Tukana w 2018 roku. Zachęcamy do zapoznania się i dołączenia. To dobra okazja na kolejną banjacką wyprawę. Szczegóły na tej stronie.

Urodziny Kałasza

Kałasz obiecała, że 8–9 kwietnia zrobi imprezę urodzinową w Porębie. Zapowiada się kolejny banjacki weekend!

Wyprawa do Azji

Czas najwyższy zacząć planować kolejną wyprawę. Kostka ciągnie znów do Azji, więc rzuca propozycję na nowy rok: Laos–Wietnam–Kambodża! Kto da więcej? Proponujemy planować tutaj.

Banjawiki wróciła!

Nareszcie! Po dziesięciu latach przerwy Banjawiki wraca do życia. Brawa dla naszego Siećmistrza! Prawdę mówiąc, zaczynaliśmy już tracić nadzieję, ale Banjak jest wielki! Jest jeszcze dużo do zrobienia, żeby nadrobić dekadę zaległości, więc do dzieła! Banjawiki Cię potrzebuje!


Więcej ogłoszeń...

Cytat tygodnia

Prezentacja wódki

Alkohol: instrument, środek, nośnik tradycji banjackiej. Jego niezbędna jest obecność na każdej imprezie.

Dekret o kultywowaniu tradycji

Więcej cytatów