Banjak MultiMedia Grůp

Z BanjaWiki
Wersja z dnia 14:19, 12 mar 2016 autorstwa Tukan (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Spis treści}} ''Na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy.'' '''Banjak MultiMedia Grůp''' ('''BMMG''') – wysoce sformalizowana i zmaskulinizo...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
BMMG
Idea banjacka
Prawo banjackie
Struktura BMMG
Filmy i audycje
Artykuły i polemiki
Banjakalia
Spotkania Wyjazdy i podróże
Głosowania Plotki
Dla początkujących Banjakieta
Gdzie co jest O Banjawiki
Optymalne ustawienia

Na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy.

Banjak MultiMedia Grůp (BMMG) – wysoce sformalizowana i zmaskulinizowana instytucja skupiająca w swoim gronie banjaków. Formowała się w szczenięcych latach licealnych członków-założycieli. Formalnie ukonstytuowała się dnia 12 lutego 2000r. na mocy Konstytucji Niemojewskiej, która wchodząc w życie tydzień przed uchwaleniem nadała sens istnieniu całego świata wraz z przyległościami.

BMMG skupia wyznawców banjakalizmu, choć po sekularyzacji waga kultu Banjaka zeszła na inny, wcale nie dalszy, plan. U podwalin struktury BMMG leży przyjaźń, a potem długo, długo nic. Rzeczy, które nieodłącznie są wpisane w naszą przyjaźń, to przede wszystkim zaufanie, wierność wspólnym, jakże rozbieżnym, ideałom oraz bezgraniczne oddanie sprawie.

Sprawa, przez to określenie należy rozumieć dążność członków BMMG do wspólnego dobra. Sukcesywne i konsekwentne postępowanie zgodne z důchem banjakalizmu, oraz oczywiście spożywanie alkoholu oraz innych urozmaicieli życia.

Rys historyczny

Historia organizacji nieodłącznie spleciona jest z dziejami banjakalizmu, ale prawdziwie dojrzała dopiero po uchwaleniu Konstytucji. Wcześniejsze lata były okresem formowania się i kiełkowania w głowach członków Idei, która zmieniła wszystko, wszystko rozpoczęła na nowo, jednakże pozostawiając wielką spuściznę. Historia szczegółowo została opisana w dziale Prehistoria i historia.

Forma

Niewątpliwie forma jest jedną z najważniejszych cech BMMG. Organizacja stworzyła wewnątrz siebie wysoce skomplikowaną strukturę zależności, opisaną przez gro aktów prawnych i nieopisaną przez jeszcze większą ilość tradycji i zywczajów, nie rzadko znanych tylko najstarszym stażem członkom. Wysoce rozbudowany formalizm kryje w sobie jeszcze bardziej skomplikowaną i wzniosłą treść.

Działalność

Macki działalności BMMG oplatają wszystkie sfery życia człowieka. Dzień codzienny, prawdziwie oddanego sprawie członka powinien być podporządkowany idei. BMMG stosuje urozmaicone środki przekazu, począwszy od kinematografi na alkoholu skończywszy.

Struktura

Struktura BMMG jest mocno skomplikowana, a wzajemne zależności pomiędzy, członkami, organizacjami i innymi jednostkami w macierzy BMMG są mocno pogmatwane. Jednakowoż wielka komplikacja układu jak i formalizm, który go cechuje jest tym w czym banjaki czują się najlepiej. Najważniejszą cechą BMMG jest wielka elastyczność struktur (jak to mawia Tukanfleksybilność), która pozwala nam na sprawne i szybkie działanie, na wielu płaszczyznach życia codziennego.

Cele

Przyszłość


Uwaga! Artykuł w trakcie edycji, prosimy o sukcesywną rozbudowę.